2019 m. spalio 24 d., ketvirtadienis

Nugeležinimo filtrų aptarnavimas

Praėjus šešiems (2013m) metams nuo nugeležinimo filtrų įrengimo pastebėjau, kad geležies išvalytas vanduo esantis minkštinimo filtro talpoje tapo rudas. Tokį vaizdelį jau buvau matęs prieš metus, bet vis laiko t.y. noro neatsirasdavo imtis priemonių.


Tiesa pardavėjai puslapyje teigia, kad nugeležinimo filtrams jokios priežiūros nereikia ir išlaidų eksplotavimui jokiu! Pardavėjam nereikėtų klaidinti klientų. Vien už filtrų užpildą (nepilni du maišai), filtriuką, ir kažkiek gramų citrinos rugšties (profilaktika minkštinimo filtrui) sumokėjau 145€. Keičiau viską pats ir vaikai padėjo.


Darbų eiga apačioje: Šitas viršutinis filtriukas buvo jau užsikišęs 90%, kurį pakeičiau nauju


Nuėmus filtrą matoma geležis


Viskas išplaunama ir pastatomas naujas filtriukas


 Vaikų mažos rankytės bei aukšto slėgio plovimo įrankiai tiko šiam darbui - seno užpildo iškrapštymui.

Gamykliškai, o gal ir patys pardavėjai užpildo tūrinį indą pigesniu užpildu. Kibire matosi medžiagos panašios į ivairių frakcijų žvyriuką.
Apatinį filtras. Jo nekeičiau tik praploviau.Nupirkau geresnį, brangesnį užildą geležies ir/arba mangano šalinimui. Birm - IRON and Manganese reduction media.
Du pliusai:
1. Birm'as yra lengvesnis už "žvyro" užpildą. Teko pavargti kol balioną su senuoju užildu išvilkome lauk. Vienas jo nepakėliau.
2. Birm'o nereikia keisti, užteks tik po kažkiek metų dapilti (su pardavėju reikes dar pasitikslinti). 
12 komentarų:

 1. Koks ten apsiltinimas su folija ant balionu?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. tai paprastas turistinis kilimėlis berods pirkau iš senukų :)
   Rūsyje vasara būna apie +18 +19, kad nesusidarytų kondencatas ir nebūtų balų šitas apšildimas puikiai veikia.

   Panaikinti
 2. Zvyriukas ne del pigumo , cia tokia technologija. i dugna pradzioje buna pilamas dvieju frakcijus zvyriukas kad apsemtu vandens padavimo difuzoriu ir vienodai pasiskirstitu paduodamas vanduo per visa filtro plota. Ant virsaus supilama filtruojanti medziaga. Zvyriuko dazniausiai reikia santykinai nedaug .

  AtsakytiPanaikinti
 3. O kiek maždaug vietos visiems filtrams reikia katilinėje? Kaip tik projektuojamės katilinę ir vis galvoju ar nepritrūks vietos viskam :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sveiki,kaip sekėsi atsukti filtro galvą ?

  AtsakytiPanaikinti
 5. Birm'ą keisti reikės. Apie žvyriuką Detunius teisingai parašė. Geležį geriau šalina Pyrolox užpildas. Tiek su Birm, tiek su Pyrolox reikia atiderinti filtro prasiplovimo debetą.

  AtsakytiPanaikinti
 6. Sveiki,

  Kaip su Jumis būtų galima susisiekti? Turiu keletą klausimų. Galbūt el.paštu? :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Filtrą irgi pirkau apie tą patį laikotarpį, gal 2012-2013 metais. Iki šiol nieko nedariau. Mačiau nukalkinimo filtre kažkiek rudo vandens, bet kaltinau ne nugeležinimo filtrą, bet nesuderintus abiejų filtrų prasiplovimo laikus. Vis tik atėjo laikas lysti į nugeležinimo filtrą ir labai džiaugiausi, kad kaip tik tamstos bloge buvau matęs, kaip tai daryti. Ankščiau labai nesigilinau, o kai dabar dar kartą atsidariau, viskas 100% nepaaiškėjo, bet vis tiek gerai kai yra žmonių su tuo jau susidūrusių ir patirtimi pasidalinusių :)

  AtsakytiPanaikinti